понеділок, 28 березня 2016 р.

ПЕРЕКОНЛИВА ПЕРЕМОГА ЮНИХ УМІЛЬЦІВ ДОЛИНЩИНИ

   Впродовж 26-27 березня 2016 року на базі Косівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва, Косівського училища прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв в місті Косів – столиці народних умільців відбулася значуща подія для позашкілля області – збір юних народних умільців області – конкурс та виставка-конкурс народних ремесел «Знай і люби свій рідний край!». Долинщину на цих заходах представляли гуртківці Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Їх було тринадцять: різьбярі, ткачі (ткацтво бісером), умільці по роботі зі шкірою та природним матеріалом, юні майстрині народної вишивки.

    Всього у роботі у форумі юних народних умільців області взяли участь близько 150 школярів. Форум народних умільців – це широкомасштабна виставка робіт гуртківців позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів (понад 600 робіт) та очний конкурс трьох вікових груп у номінаціях: «художнє різьблення по дереву», «гончарство та художня кераміка», «художня вишивка», «художнє плетіння, ткацтво», «художня обробка шкіри», «батик, декоративний розпис, народний живопис», «вироби з природних матеріалів», «ізонитка».
До речі, очний конкурс серед педагогів-наставників та фахового журі цінується в рази вище, ніж виставка, адже на суд компетентного журі учасники очного конкурсу демонструють талант «не позичений, а власний». Тут, на відміну від виставки робіт, яку представляє кожен район (Долинський районний будинок дитячої та юнацької творчості представив 47 різнопланових виробів) не можна розраховувати на допомогу і підтримку наставника.

    До слова, основним організатором свята юних народних умільців виступив Косівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Цей вищий навчальний заклад надав для проведення очного конкурсу свої навчальні лабораторії та майстерні, актову залу та спортивну залу, де була розгорнута виставка робіт юних умільців. А компетентне журі, яке оцінювало як виставку, так і очні змагання, було сформоване з професорсько-викладацького колективу вузу за конкретними фаховими спеціалізаціями.

    Підсумки заходу журі підвело в неділю, коли християни західного обряду святкували Воскресіння Христове. А поруч із вузом у храмі освячували пасху.

    Матінка Божа своїм омофором охороняла і благословляла юні таланти. Вона благословила долинян на перемогу! Ні самі учасники конкурсу, ні їх наставники не очікували таких результатів – 13 учасників – 13 призерів: 8 переможців (І місце), одне друге місце, 4 треті місця.

   Ось імена юних талантів – гуртківців Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості та їх наставників:

номінація «художнє плетіння, ткацтво»(ткацтво бісером):
- Бурак Тетяна, вихованка гуртка художньої обробки природного матеріалу Долинського районного БДЮТ (керівник Дмитровська Ю.О.) – І місце;

- Гнатків Іван, вихованець гуртка ткацтваДолинського районного БДЮТ (керівник Дмитровська Ю.О.) – ІІ місце;

- Варш Володимир, вихованець гуртка ткацтва Долинського районного БДЮТ (керівник Дмитровська Ю.О.) – ІІІ місце;

номінація «художнє різьблення по дереву»:

- Худин Роман, вихованець гуртка художньої різьби по деревуДолинського районного БДЮТ (керівник Клименко В.М.) – І місце;

- Когут Роман, вихованець гуртка художньої різьби по дереву Долинського районного БДЮТ (керівник Клименко В.М.) – І місце;

- Надіївський Тарас, вихованець гуртка художньої обробки природного матеріалу Долинського районного БДЮТ (керівник Дмитровська Ю.О.) – ІІІ місце;

номінація «художняобробка шкіри»:
- Мельник Яна, вихованка гуртка писанкарства Долинського районного БДЮТ (керівник Клименко В.М.) – І місце;

- Сова Андрій, вихованець гуртка художньої різьби по дереву Долинського районного БДЮТ (керівник Клименко В.М.) – І місце;

- Штень Марія, вихованка гуртка художньої обробки природного матеріалу Долинського районного БДЮТ (керівник Дмитровська Ю.О.) – І місце;

номінація «художня вишивка»:

- Тимочко Оксана, вихованка гуртка «Рукоділля»Долинського районного БДЮТ (керівник Лилик О.П.) – І місце;

- Дигас Марія, вихованка гуртка «Рукоділля» Долинського районного БДЮТ (керівник Лилик О.П.) – І місце;

номінація «вироби з природного матеріалу»:

- Чабаненко Ірина, вихованка гуртка «Господарочка» Долинського районного БДЮТ (керівник Мельникович Л.М.) – ІІІ місце;

- Халупняк Соломія, вихованка гуртка «Господарочка» Долинського районного БДЮТ (керівник Мельникович Л.М.) – ІІІ місце.

   У зв’язку із великою кількістю виробів-експонатів підсумки виставки-конкурсу народних ремесел офіційно не оголошено, однак і тут ми очікуємо перемог.
Ми віримо в таланти вихованців Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості, адже впродовж не одного навчального року їх навчають висококваліфіковані педагоги закладу за підтримки начальника управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА Володимира Сподара.(Автобус для поїздки гуртківців Будинку дитячої та юнацької творчості – учасників свята юних умільців теж було надано управлінням освіти, молоді та спорту Долинської РДА.)

   Спасибі всім за підтримку юних умільців Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Даючи можливість самореалізуватись юним талантам, ми формуємо еліту нації, а не прошарок заробітчан, чорноробів Євросоюзу та США.

   Нехай здобуті перемоги не будуть вершиною успіху, а стануть черговою сходинкою творчості і визнання їх таланту!

вівторок, 15 березня 2016 р.

Ми – майбутнє

Громадська організація «Новий початок» у березні 2015 року розпочала впровадження національного проекту «Ми – українці», в рамках якого було оголошено конкурс на найбільш оригінальне виконання Гімну України під назвою «Ми – майбутнє».

Оболонська ЗОШ I-III ступенів - єдина школа в західному регіоні України, яка взяла участь у конкурсі.



Директор школи Роман Степанович Осідач, знаючи організаторські здібності педагога-організатора Ніни Василівни Сулім, запропонував записати відеоролик, в якому було б виконано головну патріотичну пісню країни.

Відео було оприлюднено в мережі «Ми – українці». Кожен, кому сподобалось виконання Гімну, міг зареєструватися та віддавати свій голос.


Наполеглива праця педагогічного та шкільного колективів була оцінена експертним журі. Оболонська ЗОШ I-III ступенів зайняла ІІІ призове місце.

09 березня 2016 року на сцені Будинку офіцерів у Києві голова громадської організації «Новий початок» О.О. Тігов вручив оболонцям нагороду - 20 тисяч гривень, а Віктор Павлик дарував всім присутнім свої пісні.


Педагогічний колектив школи щиро дякує всім, хто допоміг отримати цю перемогу.

Сила мистецтва і велич духу

13 березня 2016 року учні та вчителі Долинського району зустрілися з тими, хто носить почесне звання захисника Вітчизни. Всі їхали з надією на те, що познайомившись з мистецькими талантами Долинщини, захисники утвердяться у вірі, що мають задля кого боронити рідний край.
 
З ініціативи начальника управління освіти, молоді та спорту Долинської райдержадміністрації Сподара Володимира Степановича, головного спеціаліста управління освіти, молоді та спорту Короля Тараса Ростиславовича (зараз служить у військовій частині) відбулася зустріч творчих колективів та окремих виконавців освітніх закладів Долинського району з воїнами військової частини, що знаходиться в селі Старичі Яворівського району Львівської області.
Організацією та проведенням концерту займався районний методичний кабінет.
Великий зал клубу був переповнений. Свій талант всім присутнім дарували: вокальний ансамбль Солуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Богдан Базюк), хореографічний колектив «Натхнення» (керівник Анна Попович), Андрій Григорський, Людмила Кудибин, Петро Гірник - учні Долинської спеціалізованої школи-інтернату (керівник Андрій Антроп), Яна Королюк, Владислав Мовчан - учні природничо-математичного ліцею (керівник Олег Якимів), Галина Курус та Любомир Кашуба - учителі музичного мистецтва Долинської спеціалізованої школи-інтернату та Малотур’янського НВК. 
Незмінні ведучі районних і обласних мистецьких заходів Галина Курус та Любомир Кашуба з перших хвилин завоювали прихильність публіки. Зразковий ансамбль бального танцю «Натхнення», який відкривав і завершував концерт, вирізнявся оригінальною композиційною постановкою, блискучою технікою виконання. Їх танці, які майстерно були вплетені у канву дійства, стали окрасою концерту і подарували всім незабутні враження.
Натхненно й окрилено звучав вокальний ансамбль Солуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Пісня «Там на Майдані», авторами якої є Василь Олійник та керівник цього колективу Богдан Базюк, повернула всіх у буремний рік пробудження українського духу. Ніжно, з душевним трепетом і любов’ю, проникливо та пристрасно прозвучали пісні у виконанні Андрія Григорського, Людмили Кудибин, Яни Королюк, Владислава Мовчана. Соліст-інструменталіст Петро Гірник вразив своєю віртуозною грою на акордеоні, саксафоні.
 
Кожен номер програми супроводжували бурхливі овації вдячної публіки.
Галина Курус і Любомир Кашуба були не тільки ведучими концерту, але й виступали з сольними номерами, дуетом. Чудесний вокал солістки, артистизм, легкість виконання, пристрасність та глибоке занурення у образний світ виконуваної пісні підкорив зал. Ліричний тенор, сповнений романтичної схвильованості, полонив слухачів, продемонструвавши високий рівень майстерності вокаліста.
Музика, пісня, гучні овації, щасливі обличчя, радісні емоції і фотосесії… Все завершилося, кожен залишився з пережитими емоціями наодинці, запам’ятав те, що по-особливому зачепило душу.

Того дня всі мали нагоду не тільки продемонструвати свої таланти, але й побували на екскурсії у Страдчанських печерах підземного монастиря, скуштували смачний солдатський обід.

Як одна мить промайнула зустріч. Вкладено багато сил і енергії, однак справа того варта. Низький уклін справжнім майстрам педагогічної справи. Завдяки Вашому ентузіазму, творчості, умінню підготувати та згуртувати дітей розквітають таланти. Велике спасибі всім, хто долучився до організації та проведення концерту. З маленьких струмочків підтримки народжується бурхлива ріка незламного духу.


Методист районного методичного кабінету                Валентина Лещук

четвер, 10 березня 2016 р.

202 річниці від дня народження Тараса Шевченка присвячуємо …

Діти та працівники освітянської галузі Долинського району сплели творчий вінок своїх думок уславленому співцеві волі і правди.

Літературно-музична композиція «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» у Солуківській ЗОШ І-ІІІ ступенів


Під час підготовки до відзначення річниці від дня народження Кобзаря проводилася пошуково-дослідницька робота і, як наслідок, - захист проектів (Долинський природничо-математичний ліцей).
Шевченківська імпреза ліцеїстів

Літературно-мистецьку композицію «Струни Кобзаря» презентували справжні поціновувачі слова Тараса.

Серед учнів навчальних закладів Долинщини багато творчих особистостей. Це небайдужі до мистецтва діти, по-справжньому закохані у велич і силу Слова.


Глибоко вразили присутніх уривки із поем «Сон» та «Сова», продекламовані читцями Вигодської ЗОШ І-ІІІ ступенів напам’ять.




Поезія, пісні на слова Кобзаря, уривки з фільму " Тарас Шевченко", хореографічні постановки, відеоматеріали про Революцію Гідності допомогли всім присутнім заходу  «Поезія Шевченка-це музика народної душі» (Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6) ще більше зрозуміти велич Шевченкового генія, актуальність його творчості в наш час.

Конкурс знавців шевченківського слова у Малотур’янському НВК


Звучать пісні на слова Тараса Шевченка  у виконанні учнів та вчителів Тяпчанського НВК

Конкурс знавців Шевченкового слова між учнями 7 класів Долинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4
 





Флеш-моб «Пам'яті Небесної сотні»

22 лютого 2016 р. у Вигодській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся флеш-моб «Пам'яті Небесної сотні».Під тужливу мелодію «Плине кача» члени учнівської ради нагадали учням про події на Майдані 2014 року, Небесну сотню патріотів, що злинули у небо. Хвилиною мовчання присутні вшанували їх пам'ять. На заклик «Слава Україні!Героям слава!» діти піднесли вгору сині та жовті листівки, що символізували наш прапор.